Coraz więcej osób rezerwuje wizyty podologiczne z dojazdem do domu. Do zalet korzystania z mobilnych usług podologicznych zaliczamy na pewno:

  • oszczędność czasu na dojazd do gabinetu
  • likwidacje stresu i skrępowania, które wielu osobom towarzyszy przed pierwszą wizytą w gabinecie
  • w dobie podwyższonego zagrożenia epidemiologicznego możliwość skorzystania z usług specjalisty bez konieczności wychodzenia z domu  
W dobie pandemii – bezpiecznie i profesjonalnie jak dotychczas.

Dezynfekcje, sterylizacje i szczególną troskę o bezpieczeństwo miałyśmy w standardzie od zawsze. Jedyne o co teraz dodatkowo Was prosimy to :

  • na czas wizyty zaopatrzenie siebie w maseczkę lub inna osłonę ust i nosa
  • udostępnienie miejsca gdzie podolog przed przystąpieniem do zabiegu będzie mógł pod bieżąca wodą z mydłem umyć dłonie
Jak wygląda wizyta w domu i jak się do niej przygotować?

Zawsze stawiamy na bezpieczeństwo i punktualność. Dlatego, jeśli widzimy, że nie uda nam się dotrzeć na miejsce o umówionej godzinie staramy się Państwa o tym niezwłocznie poinformować.

Zawsze pierwszą wizytę rozpoczynamy wywiadem oraz wypełnieniem karty zabiegowej .

To co potrzebuje podolog do wykonania zabiegu :

  • dostęp do gniazdka – pracujemy na przenośnym profesjonalnym sprzęcie, które wymaga podłączenia do źródła prądu.
  • niskie krzesełko lub pufa – coś niskiego na czym Podolog będzie mógł usiąść i wygodnie wykonać zabieg
  • dwa ręczniki średniej wielkości (jeden na kolana dla podologa a drugi pod stopy osoby u której będzie wykonywany zabieg)

W ramach profesjonalnej wizyty domowej na koniec zabiegu otrzymują Państwo ulotkę z ogólnymi zaleceniami dbania o stopy oraz przekazywane są indywidualne zalecenia pielęgnacyjne. Jeśli są wskazania to sugerowany jest termin kolejnej wizyty.

Ważne !

Przed zabiegiem nie wykonujemy samodzielnie pedicure oraz nie moczymy stóp! Wystarczy podstawowa higiena: umycie i dokładne osuszenie.

Dlaczego nie moczymy? Rozmiękczony naskórek zaburza prawidłowy obraz tego do czego najczęściej nas wzywacie. Nie czuć i nie widać miejsc gdzie powstają zrogowacenia. Nasz profesjonalny sprzęt oraz narzędzia są przystosowane oraz posiadają parametry do pracy na patologicznie narośniętym naskórku oraz przerośniętych paznokciach.

Dla kogo są mobilne usługi podologiczne?

Korzystanie z mobilnych usług jest niebywale komfortowym rozwianiem dla osób, które nie chcą lub nie mają możliwości wyjść z domu, by skorzystać z usług podologa w jego gabinecie.

Wizyty domowe są rekomendowane dla świeżo upieczonych mam, które chcą profesjonalnie zadbać o swoje stopy, ale nie maja z kim zostawić swojego maluszka. Tym bardziej, że w czasie ciąży i połogu dodatkowe kilogramy przeciążają stopy, które u większość kobiet są opuchnięte, a wystający brzuch lub obolałe ciało po porodzie ogranicza możliwości prawidłowego obcięcia paznokci.

Obecnie tą formę luksusu szczególnie doceniają osoby starsze i ich opiekunowie, dla których wyprawa do gabinetu stanowi nie lada wyzwanie

Dlaczego warto?

Stawiamy na jakość i profesjonalizm dlatego gwarantujemy, że poczują się Państwo komfortowo i bezpiecznie a wizyta Podologa w domowym zaciszu będzie wyjątkowo przyjemnym doświadczeniem.

Kategorie: ciekawostki