Terapia wrastającego paznokcia

Bolesne zrywanie paznokcia często daję chwilową ulgę, po czym tendencja do wrastania powraca.

Klamry drutowe zakładamy najczęściej w sytuacji deformacji paznokci po zabiegu chirurgicznym.
Zahaczenie klamry za krawędzie paznokcia pozwala podnieść wrastające boczne brzegi delikatnie do góry tym samym korygując tor jego rośnięcia. Po założeniu można normalnie funkcjonować, chodzić, nie jest potrzebne zwolnienie lekarskie.

Klamra przynosi najczęściej natychmiastową ulgę i od razu zapobiega pogłębianiu się problemu. Sam proces noszenia klamer na paznokciu nie jest bolesny.

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Shadow
Slider

Rekonstrukcja paznokcia

W wyniku urazu lub choroby grzybiczej często mamy do czynienia ze znacznym ubytkiem płytki paznokciowej. Zabieg rekonstrukcji zalecany jest z przyczyn medycznych i kosmetycznych. Polega na uzupełnieniu i zabezpieczeniu nowo rosnącej zdrowej płytki przed infekcja. Profesjonalny podolog używa do tego specjalistycznego żelu o właściwościach bakteriobójczych i grzybobójczych.

Zabieg oprócz właściwości leczniczych ma także charakter estetyczny. W okresie letnim pacjent może cieszyć się zadbanymi i ładnymi paznokciami stóp. W przypadku ubytku płytki paznokciowej często uszkodzeniu ulega również macierz i łożysko co skutkuje deformacją lub nieprawidłowym wzrostem i zahamowaniem odrostu naturalnej płytki. Rekonstrukcja zapewnia ochronę i kierunkuje prawidłowy tor wzrostu.

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Shadow
Slider